QR CODE تسهیل کننده و شتاب دهنده کسب و کار شما

سخت افزار

نرم افزار

شبکه

مشاوره

کیو آر کد چیست؟
رمزینهٔ پاسخ سریع (QR_code) (به انگلیسی: Quick Response Code) یا کیوآر کد (به انگلیسی: QR code) یک رمزینه ماتریسی (یا بارکد دوبُعدی) است که می‌توان آن را با پوینده‌های کیوآر، تلفن همراه دوربین‌دار و تلفن هوشمند بازخوانی کرد. این کیوآر دربردارندهٔ چیدمانی از نقطه‌های مربع‌شکل سیاه‌رنگ (با نام ماژول) بر روی زمینهٔ سفید است. دادهٔ نهفته می‌تواند نوشته، نشانی وب، پیامک، شماره تلفن، اطلاعات کارت ویزیت یا دادهٔ دیگری باشد.

این رمز توسط یکی از شرکت‌های زیرمجموعه صنایع خودروسازی تویوتا ژاپن به نام کابوشیکی-گایشا دنسو در سال ۱۹۹۴ میلادی اختراع و مورد استفاده قرار گرفت.

پس از آنکه کشورهای انگلیسی زبان از سال 1997 شروع به استفاده از این نوع رمز کردند نام “QR” کوتاه شده “Quick Response” یه معنی (پاسخ سریع) را برای آن انتخاب نمودند و به همین نام در سازمان‌های بین‌المللی آن را به ثبت رساندند.

در اوایل پیدایش کیو آر کد کسی به فکر استفاده از آن برای اهداف اطلاع رسانی و تبلیغات نبود، ولی کم کم جای خود را در این فضا باز کرد و پس از مدتی برای افزایش قابلیت های آن نوع داینامیک یا پویا ابداع شد، این نوع کیو آر کد دارای محتوای یک لینک کوتاه است که به یک صفحه محتوایی موبایلی عادی یا پرشتاب منتهی می شود و می تواند با حجم بیشتر و به صورت چند رسانه ای اطلاعات را به مخاطبین ارائه دهد. نوع پیشرفته کیوآرکدها کیوآرگرافی می باشد که هم از بعد ظاهری و هم از بعد محتوایی دارای قابلیت های ویژه ای برای تبلیغات، اطلاع رسانی و سایر کاربردها می باشد.

برخی کاربرد ها:

  • ایجاد پیوند انحصاری برای تارنما
  • تبادل آسان اطلاعات، به‌خصوص اطلاعات متنی ساده مثل یادداشت‌ها و اطلاعات تماس
  • تبلیغات
  • خرید و نصب نرم‌افزار از فروشگاه‌هایی مثل گوگل پلی و اپ‌استور
  • کاربرد در پزشکی:
پزشکان پس از اسکن کد QR قادر خواهند بود تا به سرعت به پرونده بیمار دسترسی داشته باشند و نوع دارو و واکسن مورد نیاز را شناسایی کنند.[۱۱]
  • کاربرد هنری:
گروه پاپ بریتانیایی Pet Shop Boys از کد QR به عنوان یک کار هنری برای آهنگ بانلودی (غیر فروشی) خود با نام Integral در سال ۲۰۰۷ استفاده کردند. در کلیپ ویدئویی این آهنگ نیز از کد QR استفاده شده‌است. هنگامی که کد به صورت صحیح خوانده شود، کاربر به تارنمای Pet Shop Boys تغییر مسیر داده می‌شود، و سپس صفحه‌های مربوط به کارت ملی انگلیس پدیدار می‌شوند. (منبع fa.wikipedia.org)

شرکت همگام کوشا با استفاده از تکنولوژی کیو آر کد بستر جدیدی از ارائه خدمات را به عموم جامعه فراهم نموده است

برخی از مخاطبین ما:

شهرداری ها

بانک ها

سازمان ها

شرکت ها

مراکز آموزشی

و…

ما با ارئه راه کارهای نوین در حوزه بارکد و کیو آر کد میتوانیم به کسب و کار شما جلوه ویژه ببخشیم

برخی از پروژه های قابل اجرا:

طرح شناسنامه دار کردن محتوا

سامانه ارزیابی رضایت مشتریان

فروش کالا و محصول

دریافت شارژ ساختمان

و بسیاری دیگر

طیف وسیعی از خدمات در کیو آر کد قابل ارائه می باشد

سناریو های مختلفی قابل طراحی و پیاده سازی هستند

 

ما توانسته ایم با ارئه خدمات متنوع در طرح ها و رنگ های متفاوت و با جلوه های بصری زیبا در وقت و هزینه شما صرفه جویی کنیم

خدمات طراحی، نصب و پشتیبانی بدون تماس فیزیکی

همچنین می توانید از وبسیات تولید کیو آر کد https://qr-barcode.ir دیدن نمایید

لطفا برای ارائه مشاوره و نحوه همکاری در این زمینه با ما تماس حاصل نمایید

 

ارسال در خواست همکاری |  1- ارسال فرم ذیل  2-بررسی درخواست شما  3- برآورد هزینه  4- تایید هزینه توسط شما  5- ارسال پروپوزال برای شما 6- انعقاد قرارداد

اسکرول به بالا