دپارتمان علوم و فناوری

ارائه خدمات علمی، تحقیقاتی و فناورانه به این شرح: تدوین RFP
(بیان دقیق نیاز)

پس از تعیین و انتخاب سر فصل های نیاز فناورانه، بایستی بیان دقیق نیاز انجام پذیرد.

آموزش، مشاوره و اجراء در زمینه تدوین نقشه راه علم و فناوری

بر اساس اطلس علم و فناوری که در آن نیازهای علمی و فناورانه شناسایی و اولویت دهی شده اند و مطابق با  RFPمشخص که در آن نیاز فناورانه به طور دقیق بیان شده است. مطالعات امکان سنجی به منظور پاسخ به سوال چه چیز؟ و چرا؟ و مطالعات امکان پذیری به منظور پاسخ به سوال چگونه؟ انجام و در نهایت ره نگاشت یا سند برنامه در قالب نقشه راه علم و فناوری تدوین می­گردد.

اجرای پروژه های علمی و فناورانه (اکتساب علم و فناوری)

بر اساس نقشه راه علم و فناوری، RFP و برنامه مشخص، فرآیند اکتساب فناوری به منظور اجرای پروژه های از طراحی مفهومی تا تولید و خدمات پس از فروش فناوری انجام می گردد.

نظارت و ارزیابی فناوری
(پروژه های علمی و فناورانه)

براساس RFP  مشخص و نقشه راه مشخص فرآیند ارزیابی فنی(شامل تست های عمومی و عملکردی، تست های تحویل دهی، تستهای میدانی و چک لیست بصورت میان مقطعی، مقطع میانی، مقطع نهایی) فرآیند ارزیابی غیر فنی(شامل ارزیابی TRL  سطح آمادگی فناوری)، SRL (سطح آمادگی سیستم) و  MRL(سطح آمادگی تولید)، و در نهایت صدور گواهینامه خاتمه یافتگی انجام می شود.

تبادل دستاوردهای علمی و فناورانه (تحقیقاتی)

پس از اکتساب فناوری و اجرای موفق پروژه ها علمی فناورانه، به منظور تبادل دستاوردهای تحقیقاتی اقداماتی نظیر ارزش گذاری و قیمت گذاری فناوری، ترازیابی فناوری و نحوه مشارکت در تحقیقات که (در برگیرنده حقوق مادی و معنوی فناوری و مالکیت آن و… می باشد) انجام می شود. تا تبادل دستاورها به درستی و با کمترین خطا و چالش ممکن صورت پذیرد.

شناسایی و رفع نیازهای
علمی و فناورانه صنعت

نیازهای فناورانه صنعت تبدیل به مسائل  و در نهایت برای هر مساله یک RFP تدوین می شود و بر اساس یک برنامه و نقشه راه مشخص و با استفاده از ظرفیت های موجود اقدام به رفع نیاز فناورانه خواهد شد.

مشاوره در حوزه توسعه و
تجاری سازی (فروش) فناوری

از طریق توسعه بروشورهای فناوری(محصول فناورانه، خدمت فناورانه و خط تولید) و همچنین برگزاری بازدید اداری فناورانه نظیر فن بازار و غیره، زمینه سازی به منظور ارائه و فروش و رهاسازی فناوری خواهد شد.
از طریق معرفی فناوری به صندوق های توسعه فناوری حمایت از فناوری در قالب اخذ تسهیلات و تامین نقدینگی به منظور توسعه فناوری انجام خواهد شد.

اسکرول به بالا
×

سلام بازدید کننده گرامی

شما میتوانید از این صفحه با ما در ارتباط باشید یا اگر برنامه واتس اپ را روی تلفن همراه یا کامپیوتر نصب دارید از طریق پشتیبانی ذیل در ساعات اداری پیام ارسال نمایید تا در اسرع وقت پاسخ گوی شما باشیم.

× پشتیبانی همگام کوشا...